laupäev, 2. mai 2020


ÕPIHIMULISED DELTAKAD VEEBIKOOSOLEKUL

Öeldakse, et väljakutsed teevad elu huvitavaks. Väljakutsetega hakkama saamine annab neile tähenduse. Delta Chapter sai tähendusliku kogemusega hakkama! 28. aprillil pidasime Delta Chapteri veebikoosoleku koroona isolatsiooni tingimustes.
Päevakord:
1.      Õnnesoovid Katrinile juubeli puhul
2.      Kogemuste jagamine: Kuidas oled toime tulnud kriisi olukorras?


1.      Veebikohtumine algas sünnipäeva lauluga: ‘Palju õnne, kallis Katrin, palju õnne Sulle!’

Mis sest, et aeg nii kiirelt lendab, ta kaasa midagi ei vii. Need aarded, mis on Sinus endas, need olid, on ja jäävadki.


2.   Koosoleku teises osas sai iga liige sõna jagamaks oma kogemusi, kuidas kriisi ajal hakkama saadi.  Kõik kogemused olid positiivsed, uuemeelsed, täis leidlikkust ja loomingulisust.


Kadri Viires rääkis, et vahetult enne meie Delta koosolekut toimus ca 300 osavõtjaga UNESCO ICOM (International Council of Museums) ICMemo ((International Committee of Memorial Museums in Remembrance of the Victims of Public Crimes) videokonverents. Kadri on ICOM Eesti Rahvuskomitee liige. Arutati koroonaviirusega seotud muuseumide sulgemiste mõju erinevates maades – Nigeerias, Bangladeshis, Hollandis, Sloveenias. Demonstreeriti, kuidas muuseumid on publikuga suhelnud ja milliste algatustega välja tulnud.
Jelena oli rõõmus ja üllatunud, kui kiiresti tuli e-õppele üleminekuga toime vene erakool, kus Jelana õpetab eesti keeles majandusõpet. Esimene nädal oli ka õpetajatele digioskuste õpinädal, aga juba teisest nädalast korraldati nii, et Skype tunde andsid kõik õpetajad. Edasi takati kasutama Microsoft TEAMs platvormi, mis on turvaline, mugavam klassis toimuvat juhtida, hea tundide salvestamise võimalus. Õpetajate Viberi omavaheline ‘nõuandeliin’ toimis märtsis lausa 24/7. Jelena pidas seda imetlusväärseks kontakti hoidmiseks.
Margit jagas oma ‘luukambri’ kogemust Collegium Musicales, mis koorilauljatele on tuttav termin, ja mis sageli tekitab külmavärinaid, sest see tähendab üksinda dirigendile ettelaulmist. Margit pidi seda veebis seekord tegema. Hakkama sai! Lisaks rääkis Margit ka õpetamiskogemust Google Classroom rakendust kasutades Rocca al Mare kooli VI klassis.
Leila, meie uus Delta liige, jutustas oma suhtlemistundidest. Leila rääkis oma tundidest nii innustatult ja oli väga tänulik veebitundide olemasolule, kus ta saab klassi jagada väiksemateks gruppideks ja kohtuda õpilastega mugavamalt ja individuaalselt. Eriti hea on selline suhtlemise vorm introvertidele, kellel tavalises klassiruumis on alati hirm avalikult rääkida. Leila meenutas ka oma esimest lektori tundi Tallinna Ülikoolis. Üllatus oli suur, kui oodatud noorte üliõpilaste (ja Leila oli väga nooruslikult end riidesse pannud) asemel oli auditooriumis temast kaks või enam korda vanemad tudengid…. Oh, ja millised imeilusad kassid on Leilal kodus – vilksti nägime!


Auli, kui pereterapeut, teeb tööd klientidega läbi erinevate virtuaalvahendite. Auli on korraldanud veebiseminare tutvustamaks koolipsüholoogi tööd nii noortele kui ka Tallinna Ülikooli psühholoogia tudengitele. Auli on koostanud mõned uudiskirjad ja ka video lapsevanematele. Ja jätkuvalt on temalgi  inimeseõpetuse  tunnid Audentese õpilastega.
Kadri Mettis, meie Delta Chapteri uus president, on Delta koosoleku ajaks kolinud oma abikaasa kontorisse, sest kodus kahe väikese ilmakodaniku kõrvalt oleks seda koosolekut olnud raske juhtida. Tubli oled, Kadri! Kadri õpetab Audentese Rahvusvahlises koolid bioloogiat ja teeb ka veel oma doktoritööd! Sellega seoses paluski Kadri tuttavate bioloogiaõpetajate kontakte, keda oma uurimistöösse kaasata.
Margarita tunnistas, et eks kriisi algul oli ta veidi paanikas oskamata valida seda kõige käepärasemat platvormi õpilastega suhtlemiseks. Audentese Rahvusvaheline IB kool kasutab ülemaailmset e-kooli Managebac. Sinna kanname ka hindeid ja koduseid töid, saab ülesse laadida erinevaid lisamaterjale, ainekavasid, saab pidada sidet lapsevanematega ja kolleegidega. Hästi palju võimalusi. Kord nädalas on igal klassil igas aines (neil on 6 ainet) videotund. Siis kasutame Microsoft TEAMs'i. Algul oli ikka toss väljas, kui mitu videotundi sai läbi viidud, aga inimene harjub kiiresti. Meie õpilased on üle maailma laiali ja arvatavasti sel kevadel kooli tagasi ei saagi. Meele teeb härdaks, kui tunni lõpul lehvitavad ja hüüavad: 'We miss you!'.
Tiiger on püüdnud oma 15 aastat hüppama õppida ja see on lausa ime, et 1 kuuga said nii õpilased kui õpetajad 'kõrgushüppe' meistriteks! Seda võib ju pidada viiruse poolt antud võimaluseks. Midagi ka head!
Katrin, meie organisatsiooni president, jagas oma kogemusi Google Classroom rakenduse kasutamisel Rooca al Mare koolis. Google Classroomi heaks küljeks on, et seal saab palju õpilasi ekraanile paigutada ja pole ka ajalimiiti nagu Zoomil. Katrin jagas ka DKG üldist infot. Veel ei ole otsustatud ka Rahvusvahelise DKG Ühingu kongress toimub juulis Philadelphias või ei. Sel aastal peavad Chapterid tasuma liikmemaksu 30. juuniks. Jelena ettepanekul ja kõigi toetusel teeb DKG Eesti juhatus peatselt teatavaks, et uue finants-aasta liikmemaks, arvestades tekkinud finatsraskusi, oleks mitte 60 eurot vaid 45 euro kanti vastavalt dollari kursile. Jelena saadab liikmetele välja arved.


Oi kui vahva oli Delta liikmeid taas näha!!! Kohtumise rõõm soosis jagama häid õppetunde. Kohtume mai teises pooles taas. Auli tegi ettepaneku, et siis püüame lahendada ka kitsaskohti, kui neid peaks ette tulema.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar